WordPress HTTP Error 500 hatası

WordPress HTTP Error 500 hatası

WordPress HTTP Error 500 hatası

500 Internal Server Error nedir WordPress HTTP Error 500 hatası çözümü HTTP Error 500 wordpress oluşan hatanın çözümü

WordPress'teki dahili sunucu hataları, diğer HTTP hata kodları ve durum kodlarıyla karşılaştırıldığında en kötüsüdür (aka. Http hatası 500) . Sorunhakkında gerçek bilgi sağlamazlar ve nadiren gerçek sunucu hatalarıdır (yani: genellikle sunucunuz iyi çalışıyor).Bu yazıda, WordPress'teki bu dahili sunucu hatasını anlamaya çalışacağım ve bundan nasıl kurtulacağınızı göstereceğim:

 

500 dahili sunucu hatası nedir

500 dahili sunucu hatasının web tanımları oldukça belirsizdir. Temel olarak, neyin gerçekten yanlış gittiğine ve hataya neden olduğuna dair gerçek bir gösterge yoktur.

Kesin olan tek şey, hatanın web sitesinin sonunda yanlış giden bir işlemden kaynaklanmasıdır. Özellikle WordPress durumunda bu, bir temanın parçası olan bir komut dosyasının veya bir eklentinin yapmaması gereken bir şeyi yaptığı ve şimdi sunucunuzun çöktüğü anlamına gelebilir.

Tereddüt etmeyin, bazı iyi çözümler var ...

500 dahili sunucu hatası nasıl çözülür

Çoğu zaman, 500 dahili sunucu hatasını 6 adımda çözebilirsiniz:

1. Hata ayıklamayı açın

WordPress size beyaz bir ölüm ekranı veya bir sunucu hatası attığında , hata ayıklamanızı açmanızı öneririm. Bu sorunu çözmese de, neler olup bittiğine dair size daha fazla fikir verebilir.

Sitenizin wp-config.phpdosyasını düzenleyerek hata ayıklamayı açabilirsiniz . Bu dosyaya eriştiğinizde WP_DEBUGiçinde arayın . Eğer bulursanız, onu "doğru" olarak ayarlayabilmelisiniz. Orada görmüyorsanız, kendiniz oluşturmanız gerekir. Her iki durumda da, günün sonunda şuna benzeyen bir satıra sahip olmalısınız:

define( "WP_DEBUG", true );

Kaydedildikten sonra, herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için sitenizi yeniden yükleyin. Şanslıysanız, sunucu hatası kaybolabilir ve sorunun nerede olduğunu size söyleyen farklı bir hatayla değiştirilebilir.

Durum buysa, hatanın nerede olduğuna bir bakın. Bir eklenti klasörünün içindeyse, o eklentiyi devre dışı bırakın, hata ortadan kalkmalıdır.

Hata ayıklamayı açmak size harika bir sonuç sağlamasa bile, sorun çözülene kadar açık bırakmak iyi bir fikirdir. Size ve tüm geliştiricilere neler olup bittiğine dair daha fazla fikir verecektir. Her şey yolunda gittiğinde ve bakımı tamamladığınızda hata ayıklamayı kapatmayı unutmayın !

2. Tüm eklentileri devre dışı bırakın ve temaları değiştirin

Kontrol panelinize erişiminiz varsa, tüm eklentilerinizi devre dışı bırakmalı ve ne olduğunu görmelisiniz. Web siteniz sunucu hatası olmadan yükleniyorsa, sorun eklentilerinizden biriyle ilgilidir. Sorunlara hangisinin neden olduğunu anlamak için bunları birer birer değiştirebilirsiniz.

Temanızı Twenty Fifteen veya Twenty Sixteen gibi varsayılan, değiştirilmemiş bir WordPress temasına da geçirebilirsiniz. Site dahili sunucu hatası olmadan yüklenirse, sorun temanız dahilindedir.

Bu hataların pek çoğunun aslında eklentilerden kaynaklandığını fark ettim, bu yüzden bu en iyi bahsiniz olacak.

3. .htaccess dosyanızı kontrol edin

.Htaccess dosyası , varsa, sunucuya belirli durumlarda ne yapacağını söyleyen bir dizi kural içerir. Genellikle URL'leri yeniden yazmak veya kötü niyetli amaçla sitenize erişimi engellemek için kullanılır.

FTP düzenleyicinizi kullanın ve WordPress kök klasörünüzde bir .htaccess dosyası olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmadan önce FTP düzenleyicinizin gizli dosyaları listelediğinden emin olmanız gerekebilir.

Orada bir .htaccess dosyası varsa, bir yedekleme yapın ve ardından içindeki tüm içeriği veya tüm dosyayı silin. Bu, bazı önemli kuralları kaldırabilir, ancak dahili sunucu hatası dosya içindeki bir hatadan kaynaklandıysa, bu size söyleyecektir.

Hata şimdi çözüldüyse, sorun .htaccess dosyasıyla ilgilidir. Dosyayı geri yüklemeyi ve ardından bloklarını silmeyi deneyin. Bir noktada site çalışmaya başlarsa, sorunun hangi blokta olduğunu bilirsiniz. Bunu genellikle bunun gibi tek bir satıra daraltabilirsiniz. Daha sonra bu satırı kaldırabilir veya geliştiricinizden veya ev sahibinizden daha fazla yardım isteyebilirsiniz.

4. Hafızanızı artırın

Bu sorunla kişisel olarak hiç karşılaşmadım, ancak bellek sınırınızı artırmanın yardımcı olabileceğini duydum - bunun daha çok paylaşılan ortamlarda bir sorun olduğunu varsayıyorum. Bunu yapmak için, wp-config.phpdosyanızı WordPress kök dizininde açın ve arayın WP_MEMORY_LIMIT. Varsa, değeri "64M" gibi bir şeye değiştirin. Başlamazsa, aşağıdaki satırı dosyaya yapıştırın:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

Bu işe yararsa, sorunu yalnızca geçici olarak çözdünüz demektir. Muhtemelen, bir yerde (üçüncü taraf bir eklenti olabilir), kaynaklarınızı tüketen hatalı bir kod bitiniz vardır. Ana makinenizde izleme mevcutsa, bu değerli megabaytları neyin boşa harcadığına dair daha iyi bir fikir edinmek için çeşitli eklentilerle açık / kapalı kaynak kullanımınıza bir göz atın.

5. Ev sahibinize sorun

WordPress'te dahili sunucu hatalarına yol açabilecek birkaç nadir sorun vardır, ancak bu noktada ana makinenize sormanız en iyisi olabilir. Sorun, en azından onaylayabilecekleri ve dosya izinleri ve diğer kaynaklar gibi şeylere de bakabilecekleri gerçek bir sunucu sorunu olabilir.

Veya, WordPress sitelerini çalıştırmak için daha optimize edilmiş sunuculara sahip daha iyi bir ana bilgisayara geçmek isteyebilirsiniz. Bunun pahalı olması gerekmez. Ayda 0,8 $ gibi düşük bir fiyata size iyi bir WordPress deneyimi sunan ana bilgisayarlar var .

6. WordPress'i yeniden yükleyin

Bunun çoğu durumda yardımcı olacağını düşünmemeliyim, ancak WordPress'in yeniden yüklenmesinin sorunu çözebileceği bazı uç durumlar var. Hatta yol boyunca dosya izin sorunlarını çözebilir.

Bunu yapmak için , WordPress Kodeksindeki manuel WordPress Güncelleme talimatlarını veya Themeisle'ın kendi WordPress kurulum kılavuzunu izlemenizi öneririm .

Viagra Fiyatları netflix bedava hesap