Sitede sağ tık engelleme kaldırma

Sitede sağ tık engelleme kaldırma

Sitede sağ tık engelleme kaldırma

Sitede sağ tık engelleme kaldırma ve  Mouse sağ tık kapatma javascript kodu ile istediğinizi yapabilirsiniz.

Web acemileri genellikle, ziyaretçilerinin sağ tıklama bağlam menüsünü kullanmasını engelleyerek web sayfası içeriklerinin çalınmasını önleyebileceklerine inanırlar . Gerçeklerden daha fazla bir şey olamaz.

 

Sağ tıklamaların devre dışı bırakılması, daha bilgili kullanıcılar tarafından kolayca engellenebilir ve bir web sayfasının kodunun çoğuna erişme yeteneği, web tarayıcılarının hiçbir şekilde sağ tıklama gerektirmeyen temel bir özelliğidir.

 

Dezavantajlar

"Sağ tıklama yok komut dosyasını" atlamanın birçok yolu vardır ve gerçekte böyle bir komut dosyasının sahip olduğu tek etki, sağ tıklama bağlam menüsünü yasal olarak kullanan ziyaretçilerinizi rahatsız etmektir (bu menü doğru şekilde çağrıldığı için) web gezintilerinde.

 

Ek olarak, bunu yaptığımı gördüğüm tüm komut dosyaları yalnızca sağ fare tuşuyla bağlam menüsüne erişimi engelliyor. Menüye klavyeden de erişilebildiğini düşünmüyorlar.

 

104 tuşlu klavyeyi kullanarak menüye erişmek için herkesin yapması gereken tek şey, içerik menüsüne erişmek istedikleri ekranda nesneyi seçmek (örneğin üzerine sol tıklayarak) ve ardından klavyelerindeki içerik menüsü tuşuna basmaktır. - PC klavyelerinde sağ CTRL tuşunun hemen solunda yer alır.

 

101 tuşlu bir klavyede, shift tuşunu basılı tutarak ve F10 tuşuna basarak bir sağ tıklama komutunu uygulayabilirsiniz.

 

JavaScript

Web sayfanızdaki sağ tıklamaları yine de devre dışı bırakmak istiyorsanız, işte içerik menüsüne (yalnızca sağ fare tuşundan değil, klavyeden de) tüm erişimi engellemek için kullanabileceğiniz gerçekten basit bir JavaScript - ve gerçekten ziyaretçilerinizi kızdırın.

 

Bu komut dosyası, yalnızca fare düğmesini engelleyenlerin çoğundan bile daha basittir ve bu komut dosyaları kadar çok tarayıcıda çalışır.

 

İşte sizin için tüm komut dosyası:

$(document).ready(function () {


      $(this).on("contextmenu", function () {

          return false;

      })

});

Web sayfanızın gövde etiketine yalnızca bu küçük kod parçasını eklemek, ziyaretçinizin içerik menüsüne erişimini engellemede, web'de başka bir yerde bulabileceğiniz sağ tıklama gerektirmeyen birçok komut dosyasından daha etkilidir çünkü her ikisinden de erişimi engeller. fare düğmesi ve yukarıda açıklanan klavye seçeneklerinden.
 

Sınırlamalar

Elbette, komut dosyası tüm web tarayıcılarında çalışmaz (örneğin, Opera bunu görmezden gelir - ancak daha sonra Opera diğer tüm sağ tıklama gerektirmeyen komut dosyalarını da yok sayar).

 

Bu komut dosyası, ziyaretçilerinizin tarayıcı menüsünden Kaynağı Görüntüle seçeneğini kullanarak sayfa kaynağına erişmesini veya web sayfasını kaydetmesini ve kaydedilen kopyanın kaynağını favori düzenleyicisinde görüntülemesini de engellemez.

 

Son olarak, içerik menüsüne erişimi devre dışı bıraksanız da, bu erişim kullanıcılar tarafından yalnızca yazarak kolayca yeniden etkinleştirilebilir.

Viagra Fiyatları netflix bedava hesap